Okolice domu wczasowego Tulipan – Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolejka na Kasprowy WierchKolejka linowa na Kasprowy Wierch działa od 1936 r. i jest pierwszym tego typu urządzeniem w Polsce i pierwszym w całych Tatrach. Do dnia dzisiejszego każdy, kto pragnie, choć na chwile zobaczyć góry z bliska może w ciągu 20 minut znaleźć się na szczycie Kasprowego Wierchu. Kolejka jest bardzo popularna zarówno zimą jak i latem. Latem możemy podziwiać przepiękną panoramę Tatr, a zimą jeździć na nartach. Kasprowy Wierch jest idealnym miejscem na zimowy wypoczynek ze względu na najlepsze w Polsce stoki narciarskie. Przez ponad 70 lat kolej przewiozła ponad 38 milionów pasażerów.

 

 

Kolejka na Kasprowy WierchObecnie funkcjonująca kolej linowa na Kasprowy Wierch oparta jest na nowoczesnej technologii, dzięki której bezpiecznie, wygodnie i szybko przewozi turystów i narciarzy w wysokie partie gór. Wagony z panoramicznymi oknami umożliwiają podziwianie piękna polskich gór. W budynku górnej stacji kolejki znajdują się m.in. restauracja, kiosk, warsztat narciarski, przechowalnia sprzętu. Z Kasprowego Wierchu można wyruszyć na spacer w dół do Zakopanego. To także świetny punkt, by rozpocząć trekking po Tatrach.

 

 

Wśród najwybitniejszych Polaków korzystających z kolei linowej był również Papież Jan Paweł II, który 6 czerwca 1997r. odwiedził Kasprowy Wierch, upamiętnia to tablica znajdująca się na fasadzie budynku górnej stacji kolei linowej.