Okolice domu wczasowego Tulipan – Wielka Krokiew

 Wielka KrokiewWielka Krokiew im. Stanisława Marusarza usytuowana jest na północnym stoku góry Krokiew w Tatrach Zachodnich. Zbudowana została według projektu Karola Stryjeńskiego, uroczyście otwarta 22 marca 1925 r. Jest największą skocznią narciarską w Polsce. Jej punkt konstrukcyjny jest usytuowany na 120. metrze. Skocznia wyposażona jest w sztuczne oświetlenie, które jest potrzebne w rozgrywaniu konkursów wieczornych. Wielka Krokiew powstała z myślą o rozgrywaniu konkursów Pucharu Świata, ale robi wrażenie nie tylko podczas zawodów.

Wielka Krokiew

 

 

Wielką atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, jest wyjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt Wielkiej Krokwi. Rzut oka znad rozbiegu pozwalają turystom wyobrazić sobie co czują przed skokiem zawodnicy siedzący na belce startowej. Przy górnej stacji wyciągu znajduje się przyjemna kawiarenka, oferująca ciepłe i zimne napoje oraz domowe ciasto, prosto z blachy.

 

 

Kolej krzesełkowa czynna jest codziennie, od godziny 9.00 do 17.00 / 18.00 / 20.00 (najdłużej w miesiącach letnich). Osoby starsze lub rodzice wyjeżdżający wyciągiem z małymi dziećmi mogą poprosić obsługę o pomoc przy wsiadaniu i zsiadaniu z krzesełka oraz o ewentualne spowolnienie wyciągu.